426.jpg

فراغی نیوز- یکی از کاربران در باره  تحولات اخیر ترکیه نوشت : موفقیت ، اجتماعی و سیاسی ، و دینی و مذهبی اردوغان درمدت حکومتش در ترکیه برکسی پوشیده نیست البته این توفیق با قدرت طلبی و یکدنگی و گاه گذشت ناپذیری وی همراه بوده است . حوادث اخیر مثل سرنگونی هواپیمای روسی و عذر خواهی وی از پوتین و متهم شدن اردوغان به همکاری با داعش و یا اخیرا نزدیکی با اسرائیل در کنار نبرد هایش با کردهای پ. کا . کا احتیاجی به یک رویدادی غیر مترقبه نظیر همین کودتای اخیر داشت و این امر می توانست شوکی مؤثر بر افکار عمومی وارد آورد و این مورد پیش آمد و موقعیتی شد برای اردوغان که کارشناسی متنوعی را باعث شده است .


به نظر می رسد کودتا هرچه که بوده اردوغان نمی توانسته به دلایل متعدد زیر از آن بی خبر بوده باشد :

1 - عدم حضور در کاخ ریاست جمهوری به هنگام پرواز هواپیماهای جنگی بر فراز ساختمان مذکور

2 - دستگیری برخی افسران ارشد و دیگر ان همزمان با انجام عملیات کودتا

3 - بر قراری ارتباط با شبکه های تلویزیونی سی . ان . ان و ارسال و پخش پیام دعوت به حضور مردم در خیابانها با وجودیکه شبکه های مذبور به همرام شبکه تی. ار تی در محاصره کودتا چیان بوده است .

4 – حضوراردوغان تنها 5 الی 6 ساعت بعد آغاز کودتا در فرودگاه استانبول در میان انبوه جمعیت که این حضور بدون آمادگی قبلی نمی توانسته بوده باشد در حالی که آسمان استانبول بواسطه پرواز هواپیماهای نظامی نا امن بود ومسافرت زمینی نیز با کنترل راه های ورودی پل بسفر و دیگر مناطق بسیار مشگل می نمود وسناریوی آخر اینکه اردوغان محل فرودگاه استانبول را بر گزیده بود که درصورت موفقیت کودتاچیان بتواند ترکیه رابا پروازی اختصاصی تر ک بگوید .

با تمام این اوصاف این تز و نظریه قوت می گیرد که اردوغان به یک چنین شوکی نیاز مبرم داشته است تا ضمن تثبیت موقعیت وجایگاه خویش قدرت و توانایی حکومت خود را به رخ همسایه گان و کشورهای متحد خود بکشد و بالاخره تنش هایی را که حاصل یکدنگی ها وگذشت ناپذیری هایش بوده به فراموشی بسپارد . و این رویکرد می تواند بازی های سیاسی و قدرت نمایی هایی را در آینده برایش رقم بزند , وباید گفت اردوغان اولین حرکت سیاسی خود را شروع کرده و آنهم درخواست استرداد رقیبش گولن از آمریکاست و جالب تر اینکه کری آمریکایی به جای گولن پاسخ داده و خواستار ارائه مدرک از اردوغان شده است . بدین ترتیب پیچیدگی بر پایی کودتا در این برهه از زمان خودی نشان می دهد و بایستی درانتظار خبرهای تازه تری بود.

الکامیز

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار

 

 

 

 

               

                 شنیده های انتخاباتی خود را

                 برای ما ارسال کنید تا به نام

                  خودتان در سایت درج شود

نوین وب گستر                 پوشاک بچه گانه دنیای

                            کودک                  

                                                  

آمار بازدیدکنندگان