ادامه مطلب...
خیر السنن سنة محمد (ص). رواه بیهقی. نیکوترین سنتها سنت محمد (ص) است. کل بدعة ضلاله. رواه مسلم. حضرت محمد (ص) سرور جمیع انبیا و اولیا است.

تمام انبیا و مومنین، محتاج شفاعت رسول الله (ص) هستند.

تا ز دریای شفاعت یک دمی / بر لب خشکم چکانی شبنمی

ادامه مطلب...

 فراغی نیوز - تولید فرش دستباف از دیرباز میان ساکنان گلستان و به ویژه قوم ترکمن رواج داشته و امروز هم شمار زیادی از بانوان این قوم به این هنر صنعت اشتعال دارند، ظرفیتی که برای رونق دوباره حمایت بیشتری را می طلبد.

به گزارش فراغی نیوز به نقل از ایرنا، یافتن راهکارهایی برای رفع مشکل بیکاری، ایجاد اشتغال پایدار، رونق اقتصادی و افزایش درآمد برای مردم منطقه نیز توجه و حمایت بیشتر از حوزه فرش، صنایع دستی و تولیدات این بخش ها را ضروری کرده است.

 ادامه مطلب...

فراغی نیوز - دکتر یعقوب رحیمی داشلی برون : تدوین الفبا برای یک زبان اصول متعددی چون زیبایی، سرعت، دقت، مشمول قرار دادن همه ی جوامع همزبان که با الفبای مورد نظر مأنوسند و قرار گرفتن در زنجیره نوشتار یعنی بکار نبردن علائم دیاکرتیک و زبرزنجیری دارد.

ادامه مطلب...   

فراغی نیوز- گلستان در حالی تلاش دارد که به قطب تولید روسری ترکمن تبدیل شود که بی برنامگی گریبانگیر تولید و صادرات «یالق» استان است.

تا چندی پیش‌، نیاز بازارهای استان گلستان در زمینه روسری ترکمن از هند تامین می‌شد اما امروز تولید روسری ترکمنی گلستان در کنار یالق ها و چارقدهای وارداتی ترکیه و ایتالیا در بازارهای این استان به فروش می‌رسد.

در سال‌های اخیر با راه‌اندازی کارگاه‌های تولید روسری ابریشمی و چاپ بالتیک در گنبدکاووس، گلستان تلاش دارد به قطب تولید یالق در کشور تبدیل‌شده و در کنار آن زمینه صادرات این محصول را نیز فراهم کند.

ادامه مطلب...
امام جمعه اهل سنت گلیداغ گفت: قربانی کردن در بین اهل سنت با داشتن شرایطی واجب می شود.

به گزارشفراغی نیوز، 4 روز دیگر به عید سعید قربان باقی مانده است. عید قربان یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان می باشد.

سنت حسنه قربانی کردن در بین برادران اهل سنت، یک واجب است و البته واجب بودن قربانی کردن شرایطی دارد که حاج عباس آخوند علیزاده ، امام جمعه بخش گلیداغ مراوه تپه در گفتگو با راه اترک، به آنها اشاره می کند.

حاج عباس آخوند علیزاده در خصوص قربانی کردن در روز عید قربان گفت: در روز عید قربان و بعد از اتمام نماز عید، مردم می توانند قربانیهای خود را بکشند و آنهایی که در محل آنها نماز عید برپا نمی شود هم می توانند بعد از خواندن نماز صبح و وقتی هوا روشن شد، اقدام به انجام عمل قربانی نمایند.

حاج آخوند علیزاده در خصوص شرایط واجب شدن قربانی و اینکه آیا قربانی کردن فقط به کسانی که حج رفته اند واجب است یا نه ، گفت: قربانی کردن به حج ارتباطی ندارد و هر کسی که توانایی مالی داشت و سرمایه مایحتاج زندگیش از 20 مثقال طلا یا 140 مثقال نقره بیشتر باشد، قربانی کردن بر او واجب می شود.

امام جمعه گلیداغ همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص کسانی که قربانی خود را خریده اند و توانایی آنها در حد همین قربانی است ولی قربانی آنها قبل از روز عید می میرد ، چه باید بکنند، گفت: اگر کسی توانایی مالیش فقط به اندازه خرید یک قربانی بود و این قربانی هم قبل از روز عید تلف شد و او توانایی خرید قربانی دیگر را نداشت، قربانی کردن بر او واجب نیست.

سایت فراغی نیوز به نوبه خود، پیشاپیش این عید سعید را به همه مسلمانان جهان تبریک می گوید.

 ادامه مطلب...
فراغی نیوز-دانشجویان و دانش‌آموزان علاقمند به درس خواندن در رشته زبان کردی و ترکی که تا همین سه‌سال پیش با تلاش زیاد باید برای برگزاری کارگاه‌های کوچک آموزش این زبان‌ها، هفت خوان رستم را رد می‌کردند، فکرش را هم نمی‌کردند که روزی بیاید که آموزش زبان کردی و ترکی بشود یک رشته دانشگاهی و مهرماهی از راه برسد که از روز اولش می‌شود بی‌دردسر، پشت میز و صندلی‌های دانشگاه نشست و زبان کردی و ترکی خواند.

ادامه مطلب...


فراغی نیوز- چندی پیش موضوعی در میان کاربران شبکه اجتماعی "کورا" (Quora) با طرح این سوال مطرح شد: «ویژگی های مشترک بین افراد باهوش کدامند؟» تعدادی از کاربران بر اساس تجارب شخصی خود و عده‌ای دیگر بر اساس تجارب تحصیلی به پرسش بالا پاسخ دادند.

به گزارش خبرنگار فراغی نیوز محققان در مورد 8 ویژگی مطرح از سوی کاربران اتفاق نظر داشته و برای آن‌ها مبنای نظری ارائه کرده‌‌اند.
 
عقیده بر آن است، افراد دارای هوش استثنایی از ویژگی‌های مشترک زیر برخوردارند:

1.توانایی تطبیق‌پذیری در آنان قابل ملاحظه است
بسیاری از کاربران به این نکته اشاره کردند که افراد باهوش از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار بوده و در شرایط مختلف می‌توانند شرایط را به نفع خودشان تمام کنند.

روانشناسان ضمن پذیرش این نقطه نظر می‌گویند: افراد باهوش برای تغییر رفتارهای خود به منظور مقابله با چالش‌های محیطی به هوش خود متوسل می‌شوند.

2.هرچه بیشتر در زندگی به جلو پیش می‌روند، بیشتر متوجه می‌شوند که مسائل بسیاری را هنوز نتوانسته‌اند کشف کنند.
افراد باهوش "می‌توانند" اعتراف کنند که نسبت به موضوع خاصی شناخت کافی ندارند. یکی از صاحب نظران در این خصوص می‌گوید: «گفتن جمله "نمی‌دانم" خود مستلزم شهامتی است که تنها در افراد باهوش دیده می‌شود. درست است که این افراد ممکن است به موضوعی اشراف نداشته باشند، اما در هر صورت آن را یاد می‌گیرند».

3.حس کنجکاوی در آنان سیری‌ناپذیر است
گفته می‌شود آلبرت انیشتین در جمله‌ای تاریخی گفت: «من استعداد خاصی ندارم و شاید بتوان گفت تفاوتم با بسیاری از افراد در حس کنجکاوی و علاقه‌مندی‌ام به مسائل است».

مطالعه‌ای در سال 2016 نشان داد که بین هوش بچه‌ها و آمادگی برای کسب تجارب نوعی ارتباط معنادار وجود دارد، که در نهایت منجر به حس کنجکاوی (یا بهتر است بگوییم "هوشمندی") در افراد بزرگسال می‌شود.

4.دید وسیعی نسبت به مسائل دارند
یک فرد باهوش خود را در معرض ایده‌ها و فرصت‌های جدید قرار می‌دهد. به عقیده یکی از اندیشمندان افراد باهوش برای شنیدن و پذیرش نظرات و ایده‌های دیگران تمایل نشان می‌دهند و همواره از راه‌حل‌های جایگزین استقبال می‌کنند.

5.افراد باهوش در خلوت خود سیر می‌کنند
افراد به شدت باهوش عمیقاً فردگرا و درون‌گرا هستند. این اشخاص از خلوتشان لذت می‌برند.

6.از مدیریت فردی بالایی برخوردارند
افراد دارای هوش استثنایی از طریق برنامه ریزی، شفاف‌سازی اهداف، بررسی استراتژی‌های جایگزین و مقایسه نتایج آن‌ها از پس چالش‌های پیش‌رو بر می‌آیند.

محققان ارتباطی بین کنترل فردی و هوش پیدا کرده و معتقدند که هنگام اعمال مکانیسم‌های کنترل فردی، قسمتی از قشر مغز فعالیت بیشتری از خود نشان می‌دهد.

7.بسیار بامزه‌اند
دانشمندان با این نظر کاربران موافقند که افراد باهوش بسیار شوخ‌طبع هستند. در تحقیقات انجام شده، افراد طنزپرداز نمره بالاتری در تست‌های "هوش لفظی" کسب کرده‌اند.

8. احساسات در افراد باهوش موج می‌زند
افراد باهوش از زاویه دید دیگران به قضایا نگاه کرده و می‌توانند احساس سایرین را درک کنند.
برخی روانشناسان معتقدند همدلی و پاسخ به نیازها و احساسات دیگران و رفتار نوع‌دوستانه بخش مهمی از "هوش احساسی" محسوب می‌شود.

افراد دارای هوش احساسیِ بالا از معاشرت و مکالمه با مردم لذت می‌برند.
منبع: باشگاه خبرنگاران

ادامه مطلب...

فراغی نیوز - امان محمد خوجملی: یکی از موضوعاتی که ذهن افراد را اشغال می‌کند شخصیت‌های محبوب دینی است که مردم آنها را بدون چون و چرا پرستش واعتقاد قلبی پیدا می‌کنند.

آن شخص محبوب وقتی چیزی گفت مورد قبول واقع می‌شود اما همان حرف را یک فرد دیگری بگوید قبول نمی‌کنند. در صورتیکه حرف گفته شده یکی است. از یکی پذیرفته می‌شود از دیگری نه. چرا؟ چون برای مردم عادی گوینده سخن مهم است نه سخن گفته شده. در صورتیکه اصل این است هر کس سخنی گفت از او دلیل مطالبه شود و سخن بدون دلیل در مورد دین فقط از پیامبران پذیرفته است چون پیامبر خودش دلیل می باشد.

 ادامه مطلب...

فراغی نیوز- حجت‌الاسلام محسن غرویان استاد حوزه و دانشگاه: عید فطر به عنوان عیدی اجتماعی از مهم ترین جشن‌ها و اعیاد مسلمانان به شمار می‌رود و در مورد فلسفه این عید، نکاتی قابل تأمل است که باید به آن توجه کرد.

نخست اینکه؛ انسان در ماه مبارک رمضان در حقیقت «تولدی دوباره» را تجربه می‌کند، البته این امر منوط به این است که انسان موفق به روزه‌داری حقیقی شود. علت تأکید بر «تولدی دوباره» از این‌رو است که انسان با پاک شدن از گناهان، گویی تولد جدیدی از نظر معنوی و روحی پیدا می‌کند و بر این اساس، ما همان‌طور که برای تولد یک فرزند شاد می‌شویم و جشن می‌گیریم، پایان ماه مبارک رمضان را از آن جهت که از گناهان پاک شده‌ایم، عید می‌دانیم و جشن می‌گیریم.

ادامه مطلب...

فراغی نیوز- این مطالب صرفا برای بالابردن اطلاعات مخاطبان می باشدتا بتوانند پزشک خود باشند اما این مسئله به منزله تائید خود درمانی نیست و باید با دیدن هر یک از علایم بیماری که به مرور ذکرمی شود سریعا به پزشک مراجعه شود.

این قسمت اختصاص دارد به بیماری دیابت که در حین یک بیماری خاموش بودن بسیار شایع است.

دیابت بیماری خاموش و شایع

دیابت بیماری خاموش و شایعی است که گریبان گیر بسیاری از افراد جامعه است. کودک و نوجوان، بانوان باردار، افراد مسن و بالاخره از آن کس که سابقه خانوادگی دارد تا افرادی که وزن بالایی دارند  همگی در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند.

آخرین اخبار

 

 

 

 

               

                 شنیده های انتخاباتی خود را

                 برای ما ارسال کنید تا به نام

                  خودتان در سایت درج شود

نوین وب گستر                 پوشاک بچه گانه دنیای

                            کودک                  

                                                  

آمار بازدیدکنندگان